Przejdź do treści
  • a
  • a +
  • a ++

agh-junior-2

AGH Junior

AGH JUNIOR to nowy projekt edukacyjny Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, który skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz do uczniów szkół podstawowych. Naszym celem jest udowodnienie, że skomplikowane zjawiska fizyczne czy chemiczne, wiedza z zakresu inżynierii mechanicznej i elektronicznej, procesy zachodzące w środowisku przyrodniczym, badania zmian klimatu, prace geologiczne i geofizyczne, problemy związane z wytwarzaniem, badaniem lub zastosowaniem materiałów, nie zamykają się wyłącznie w obrębie laboratoriów naszej uczelni, ale dzięki ciekawej formie i znakomitym umiejętnościom pracowników i studentów AGH, te pozornie trudne tematy mogą stać się zalążkiem prawdziwej pasji, która w przyszłości przerodzi się w fascynującą, naukową przygodę.

 

Projekt jest koordynowany przez  Muzeum AGH oraz Zespół ds. Informacji i Promocji AGH.

 

„Odkrywamy świat nauki i techniki”

To tytuł cyklu artykułów, w których naukowcy z naszej uczelni wytłumaczą najmłodszym fascynujące zjawiska i procesy, które zachodzą w otaczającym nas świecie, zaprezentują wynalazki oraz najistotniejsze osiągnięcia w obszarach nauk ścisłych i technicznych.

 

Pomysłodawcą działu „Odkrywamy świat nauki i techniki” oraz twórcą pierwszego zbioru artykułów jest prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz, Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w latach 1998–2005.

Więcej informacji: http://www.agh.edu.pl/en/agh-junior/odkrywamy-swiat-nauki-i-techniki/

 

Warsztaty naukowe dla dzieci

Warsztaty skierowane do dzieci w zorganizowanych grupach przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych to pełne wrażeń spotkania naukowe, przygotowane i prowadzone przez nauczycieli akademickich AGH, pracowników Muzeum AGH oraz studenckie koła naukowe. Ciekawe tematy zajęć oraz ich atrakcyjna forma sprawiają, że dla każdego młodego uczestnika warsztatów wizyta na Akademii Górniczo – Hutniczej pozostaje niezapomnianym wydarzeniem!